SZKOLENIE ONLINE
Czy grozi Ci przymusowy pobór do wojska?
Jak się bronić przed ćwiczeniami wojskowymi?
Poznaj swoje prawa.
zapisz się
Czy jest się czego obawiać?
Obywatele są straszeni karą nawet 3 lat pozbawienia wolności, grzywną lub ograniczeniem wolności. Projekt resortu obrony przewiduje, że w 2023 roku nawet 200 000 osób może dostać wezwania na obowiązkowe ćwiczenia. Ponadto około 17 000 osób może zostać powołanych do czynnej służby wojskowej w charakterze żołnierza zawodowego. Dla porównania, w 2020 roku powołania dostały tylko 2000 rezerwistów.
Ministerstwo Obrony Narodowej wydało rozporządzenie określające liczbę osób, które czekają masowe ćwiczenia wojskowe - mowa aż o 200 000 osób. Obowiązek odbycia ćwiczeń wojskowych ma obejmować osoby, które nie miały żadnej styczności wojskowej poza jednorazowym stawieniem się przed komisją i otrzymaniem kwalifikacji kategorii wojskowej.
PRAWO
Analiza zapisów konstytucyjnych i Kodeksu Karnego. Kogo obejmują obowiązujące przepisy? Czy pobór wojskowy obywateli jest legalny?
ANALIZA
Na czym polega pobór wojskowy? Kto może otrzymać powołanie na ćwiczenia wojskowe? Kto może być wykluczony z poboru?
OBRONA
Jak bronić się przed przymusowym poborem wojskowym? Co zrobić jeśli nie chcesz brać udziału w ćwiczeniach nie łamiąc prawa?
PROWADZĄCY SZKOLENIE
adw. Jacek Wilk LL.M.
Prawnik i ekonomista, poseł na Sejm RP VIII kadencji. Jacek Wilk jest absolwentem międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych oraz finansów i bankowości na SGH, prawa na Uniwersytecie Warszawskim, filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dwóch stopni w Szkole Międzynarodowego Prawa Podatkowego w holenderskim Veldhoven. Dodatkowo Jacek Wilk jest po studiach podyplomowych z prawa europejskiego i międzynarodowego na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.
Właściciel Kancelarii Adwokackiej specjalizującej się w prawie informacji i internetu oraz systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Kwalifikacją wojskową objęci są wszyscy obywatele polscy, którzy ukończyli 19. rok życia oraz kobiety niezbędne w sytuacjach kryzysowych, np. pielęgniarki.
Komisje lekarskie nadają, adekwatnie do kondycji, jedną z czterech kategorii — A, B, D lub E.
zapisz się
jak zapisać się na szkolenie?
OGLĄDAJ KIEDY CHCESZ
W dniu szkolenia otrzymasz link do szkolenia online oraz dożywotni dostęp do materiału. Dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z przygotowanym webinarem w dowolnie wybranym przez siebie momencie.